Dodaj do ulubionych Mapa strony
trymowanie westie wrocław

Serdecznie polecamy trymowanie westie przez hodowców rasy west highland white terier. Psy są naszymi towarzyszami od prawie dziesięciu lat i przez cały ten czas były wyłącznie przez nas trymowane. Nasze umiejętności trymowania westie rozwijały się przez cały czas, by obecnie móc trymować psy w zależności od tego czy west ma być kochanym towarzyszem w domu czy ma być prezentowany na wystawach psów rasowych. Polecamy również zwyczajowe mycie i rozczesywanie by zarówno skóra jak i sierść była w jak najlepszej kondycji.

Jesteśmy tu …          Kontakt  Paweł 601 77 13 04


Nowy Dom Szczeniaka


Zapewnienie bezpieczeństaw w domu i ogrodzie

Domy projektowane są dla ludzi i mogą skrywać niebezpieczeństwa dla psów, zwłaszcza szczeniąt. W domu trzeba uważać na każdy widoczny przewód elektryczny w miejscach, gdzie mógłby zostać pogryziony. Aby zapobiec spadnięciu szczenięcia ze schodów, zakładamy osłony. Chociaż możemy się czuć śmiesznie, to warto przejść na czworakach po wszystkich domowych pomieszczeniach, aby zobaczyć, co znajduje się w zasięgu ciekawskiego szczeniaka! Należy sprawdzić, czy malec może wydostać się z ogrodu. Furtka jest zawsze słabym punktem - trzeba ją zabezpieczyć drucianą siatką. Musimy też mieć pewność, że żaden pies nie dostanie się z zewnątrz, zanim nasz szczeniak nie otrzyma wszystkich szczepień ochronnych. Jeśli to możliwe, oddzielamy kawałek ogrodu, gdzie będzie można na krótko bezpiecznie pozostawić szczeniaka; może on też używać tego wybiegu  jako toalety. Trzeba sprawdzić garaż i budynki gospodarcze w ogrodzie, czy nie ma w zasięgu szczeniaka trucizn takich, jak herbicydy lub trutki na gryzonie. Należy ogrodzić wszystkie inne niebezpieczne miejsca, tzn. basen, sadzawkę, strome spadki na brzegach trawników. 

Miejsce do spania

Własne legowisko jest dla szczeniaka bardzo ważnym elementem poczucia bezpieczeństwa w nowym domu. Będzie on z pewnością tęsknił za matką, rodzeństwem i poprzednim domem, więc dobrze mu zrobi posiadanie własnego "terytorium". Pierwsze legowisko nie musi być wyszukane, na początku wystarczy karton z wycięta przednią ścianką. Jedyną potrzebną wyściółką jest gazeta pod złożonym kocem. Po zakończeniu ząbkowania, gdy szczeniak mniej gryzie, można pomyśleć o porządniejszym legowisku.
POWRÓT

Miski na jedzenie i picie

Szczenię potrzebuje osobnych misek na jedzenie i na picie. Trzeba pamiętać, że woda powinna być dostępna cały czas i mieścić miskę w holu, na nieprzemakalnej powierzchni. Stawiamy miski na gazetach, żeby niebrudzić podłogi porozrzucanym jedzeniem; gdy minie czas gryzienia wszystkiego można postawić je na zmywalnych matach. 
POWRÓT

Odbiór naszego szczeniaka

Jeśli szczeniaka nie mogą odebrać dwie osoby, to ta jedna powinna mieć ze sobą transporter do przewozu,, Szczenię zachowa się spokojniej, jeśli ktoś będzie go trzymał na kolanach osłoniętych kocem. Przyda się gazeta i papierowe ręczniki, ponieważ większość szczeniąt cierpi na chorobę lokomocyjną, nawet w czasie krótkich podróży samochodem.
POWRÓT
 

Przyjazd do domu

Po przybyciu do domu nie można pozwolić dzieciom za bardzo męczyć szczeniaka - on i tak będzie już zdenerwowany i zdezorientowany.
POWRÓT 
 

Przyuczenie do czystości

Zaraz po przybyciu do domu trzeba dać szczeniakowi okazję do wypróżnienia się. Naukę należy zacząć w odpowiedni sposób. Jeśli nie pada deszcz lub śnieg, bierzemy szczeniaku na dwór i pilnujemy go. W innym przypadku kładziemy kilka gazet koło drzwi wyjściowych. Większość szczeniąt powinno mieć możliwość wypróżnienia się przynajmniej co 2 godziny i po każdym jedzeniu. To zaprocentuje w późniejszym szkoleniu. Niektórzy właściciele chcą nauczyć szczeniaka korzystania ze śmietniczki ( chociaż psy, które zakopują swoje odchody, robią to bardzo energicznie i mogą je wykopać na dużą odległość).W późniejszym wieku to pomaga w zachęceniu psa do korzystania z trawników.
POWRÓT
 

Pierwszy posiłek

Szczenię może jeszcze być na etapie czterech posiłków dziennie. Należy mu dać 1/3 mniej niż zwykle na pierwszy posiłek, zwłaszcza że zwykle jest podniecone i zdenerwowane, a często wymiotuje w drodze. Należy się trzymać na uboczu gdy szczenię je – nasza krzątanina mogłaby nerwowego psiaka hamować.
POWRÓT

Spotkanie innych zwierząt w domu

Spotkanie z innymi zwierzętami, które są w domu, powinno się przeprowadzić bardzo ostrożnie i kontrolować je. Starsze bardziej agresywne zwierzęta (zwłaszcza psy, nie suki) mogą czuć się urażone obecnością nowego zwierzaka. Każdy przypadek wymaga osobnego rozpatrzenia, ale obserwujmy zwierzęta przynajmniej przez pierwszy tydzień. Nawet przychylny dorosły pies mógłby skrzywdzić szczeniaka w ostrej zabawie.Kontakty towarzyskie są ważne, nauka jest skuteczniejsza, gdy szczenię widzi zachowującego się poprawnie dorosłego psa i naśladuje go. Dominacja i "hierarchia społeczna" stają się ważniejsze z wiekiem psa. Nie ma problemu w przypadku dwóch suk, które na ogół żyją w zgodzie i starsza przewodzi. Jednak gdy są dwa psy, rosnący szczeniak będzie próbował przejąć panowanie, co może spowodować walkę.
POWRÓT
 

Koty

Koty zazwyczaj zachowują rezerwę w stosunku do szczeniaków i są urażone wtargnięciem "nowego". Przez kilka tygodni, zanim nie przyzwyczają się do nowego "dodatku" do rodziny, mogą spędzać większość czasu poza domem. Nawet gdy nie ma już żadnych problemów, dobrze jest przyciąć im pazury, aby nie wydrapały oczu "bezczelnemu" szczeniakowi.
POWRÓT
 

Pierwsza noc

Trzeba dać szczeniakowi możliwość wypróżnienia się tuż przed pójściem spać. Pierwsze noce z reguły są trudne. Stęskniony za domem szczeniak będzie niespokojny, gdy cała rodzina zniknie w łóżkach i zacznie płakać. Istnieją dwa podejścia do tego problemu. Można ignorować jego płacz, dopóki malec się nie przyzwyczai. Nie należy karać za płacz - to tylko pogłębi jego rozpacz. Chwalimy szczeniaka po spokojnej nocy. Drugim wyjściem jest umieszczenie kojca w naszej sypialni na kilka tygodni. Ale może to utrudnić późniejsze przyzwyczajanie psa do trzymania się z dala od sypialni i łóżek.
POWRÓTBibliografia

  • Ty i twój pies - David Taylor

Wszystkie prawa zastrzeżone - MagieBlanche | Vistagroup - iCMS3